Чешкият "Баник" разби "Левски" за едно полувреме в Турция

"Сините" допуснаха четвърта загуба в контролните мачове

30.01.2024 | 18:13 Редактор: Елеонора Танева

"Левски" бе надигран от чешкия "Баник Острава" с 0:3 в поредната контрола на тима в турския курорт Белек. По-рано пред деня елитният чешки тим победи и "Динамо" (Киев) с 3:2 в друга контрола.

Това бе четвърта загуба за отбора на Николай Костов по време на лагера, като тимът вече отстъпи на унгарския "Вашаш" (2:3), украинския "Олександрия" (1:2) и косовския "Дукажини" (1:2), а победи само "Тузла Сити" от Босна (2:0).

Неофициален дебют за "Левски" направи последното попълнение на тима Карлос Охене. Мачът изгледаха мажоритарният собственик на "Левски" Наско Сираков и изпълнителният директор на клуба Даниел Боримиров.

Всичките голове за "Баник" паднаха преди почивката, а "Левски" бе по-добрият отбор през второто полувреме, но пропуски направиха Фабио Лима, Адими Фадига и Илиян Стефанов.