Рубльов триумфира над Де Минор в петсетова драма в Мелбърн

Руснакът се наложи с 6-4, 6-7 (5), 6-7 (4), 6-3, 6-0

21.01.2024 | 15:10 Редактор: Искра Ангелова

Андрей Рубльов се класира за четвъртфиналите на тенис турнира от Големия шлем - Australian Open, след като пречупи съпротивата на представителя на домакините Алекс де Минор след успех с 6-4, 6-7 (5), 6-7 (4), 6-3, 6-0, за четири часа и 15 минути здрава битка.

Рубльов, пети в световната ранглиста, проби първи и поведе с 4-1 гейма, преди Де Минор да върне брейка. Нов пробив на сметката на Рубльов обаче му позволи да поведе в резултата. Следващите две части бяха решени в тайбреци, в които любимецът на публиката показа по-здрави нерви, за да се доближи на сет от място в последните осем.

Силите на Де Минор обаче сякаш приключиха след третия сет и той взе едва три гейма в следващите две части, като решителният момент настъпи в шестия гейм на четвъртия сет, когато Рубльов направи пробив, след като в предишния загуби предимството си в частта. Оттам-насетне руснакът не погледна назад и дори върза "геврек" на опонента си, десети в света.