"Барса" е на 1/4 финал за Купата на Краля, български национал излезе срещу каталунците

Домакините биха с 3:1 пред малко повече от 6 000 зрители

19.01.2024 | 07:25 Редактор: Елеонора Танева

"Барселона" се класира за 1/4 финалите на Купата на Краля, след като победи с 3:1 третодивизионния "Унионистас де Саламанка". Пред малко повече от 6 хиляди зрители на стадион “Кралица София” домакините сензационно поведоха в резултата с гол на Адриан Гомес в 31-та минута. Феран Торес (45) върна един гол до почивката, а след нея Жул Кунде (69) и Алехандро Балде (73) донесоха успеха на "Барса".

Треньорът на каталунците Шави Ернандес пусна експериментален състав, като атаката бе водена от Марк Гиу. За сензацията в турнира пък на резервната скамейка започна българинът Борислав Станков, който се появи след почивката и игра 30 мин. срещу каталунците.