"Евертън" и "Астън Вила" не се победиха в среща от 21-ия кръг на Висшата лига

Завършиха 0:0

14.01.2024 | 18:59 Редактор: Толя Стоянова

"Евертън" и "Астън Вила" завършиха 0:0 в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. Въпреки че срещата завърши без попадения, на "Гудисън Парк" положения за такива не липсваха, а по един гол и за двата тима бе отменен. В 18-ата минута бирмингамци успяха да реализират с далечен удар на защитника Алекс Морено. Попадението бе признато в реално време от главния съдия Дейвид Куут, но след намесата на ВАР голът бе отменен заради засада на друг играч.

Точно преди почивката домакините изпуснаха най-добрия си шанс. Доминик Калвърт-Люин бе изведен зад защитата на "Вила", но останал очи в очи с Емилиано Мартинес не успя да прати топката във вратата.

Час след началото на срещата Арно Данжума пропусна много добър шанс за гол за "карамелите". Гостите успяха да натиснат съперника си чак в последните десетина минути на редовното време, които бяха и най-интересните от целия двубой.