"Челси" удари "Фулъм" и влезе в победна серия за пръв път този сезон

Кол Палмър вкара от дузпа победното попадение

13.01.2024 | 16:50 Редактор: Тодор Петров

"Челси" победи с 1:0 "Фулъм" в лондонски дерби от 21-ия кръг на Висшата лига. Кол Палмър отбеляза от дузпа в края на първото полувреме единствения гол в мача.

С успеха "сините" се изкачиха на 8-ото място в класирането преди останалите срещи от кръга, а "котиджърс" останаха 13-и. Това бе трета поредна победа за тима на Маурисио Почетино в първенството, което постига за първи път от началото на сезона.

В края на продължението на първото полувреме Иса Диоп закъсня със своето влизане и фаулира Стърлинг в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кол Палмър, който откри резултата.

В 83-ата минута Конър Галахар имаше чудесна възможност, като отправи мощен удар след добавка, но той срещна левия страничен стълб на вратата.