"Мидълзбро" нанесе нов удар по "Челси" с единствено попадение на Коул Палмър

Реваншът за "Карабао Къп" е след 2 седмици

10.01.2024 | 07:29 Редактор: Елеонора Танева

"Мидълзбро" взе предимство срещу "Челси" в полуфинала за "Карабао Къп", след като измъкна 1:0 на своя "Ривърсайд". Това бе поредното разочарование за елитния тим през сезона.

"Сините" направиха доста пропуски, като Коул Палмър пропусна няколко отлични възможности и в крайна сметка отново не стигнаха до гол, като сега трябва да наваксват в реванша у дома след 2 седмици.

Домакините трябваше да направят 2 принудителни смени до 20-ата минута и да видят как Коул Палмър стреля покрай вратата от чиста позиция в 31-ата минута, преди да поведат.

При контраатака те използваха високата линия на защита на съперника, Айзея Джоунс подаде добре и Хейдън Хакни отбеляза. Това бе първият гол за Боро срещу "Челси" след 14 часа и 6 минути футбол между двата отбора. Последният за тима, който бе вкарвал на лондончани бе Марк Видука през 2006.