Тийнейджъри от "Милан" биха с 4:1 "Каляри"

Росонерите сана четвъртфинали за Купата на Италия

03.01.2024 | 08:46 Редактор: Елеонора Танева

"Милан" нямаше проблеми да се класира на четвъртфинал за Купата на Италия. Росонерите прегазиха 4:1 "Каляри" у дома на осминафиналите и чакат съперника си сред последните осем. Той ще бъде определен утре в битката между "Аталанта" и "Сасуоло".

Росонерите бяха съсипани от контузии и също така дадоха почивка на някои големи имена, като излязоха с напълно обновен състав, включващ няколко тийнейджъри. Имаше първи мач като титуляр на Ян-Карло Симич и дебют на Алекс Хименес, привлечен под наем от Реал Мадрид. Сардинците пътуваха без Томазо Ауджело, Леонардо Паволети, Джанлука Лападула, Найтан Нандес, Елдор Шомуродов, Алберто Досена и Марко Рог.

Лука Йович вкара два гола, 19-годишният Чака Траоре увеличи на 3:0 с първия си мач като титуляр и първия си гол за тима. В 87-ата минута Пауло Аци намали на 3:1, а Рафаел Леао оформи крайното 4:1.