Александър Везенков без нито една точка при загуба на "Сакраменто"

"Кралете" паднаха от "Минесота" с 98:110 у дома

24.12.2023 | 08:23 Редактор: Тодор Петров

Александър Везенков за трети път през сезона не вкара точка в мач от НБА, след като не успя да се разпише при загубата на "Сакраменто" от "Минесота" с 98:110 у дома.

Той записа 7 минути и 34 секунди на паркета, като игра в началото на втората и четвъртата част, но не влезе в ритъм при престоя си на игрището. Везенков пропусна единствения си шут от дистанция, като добави борба и открадна топка към актива си.

Ротацията на Майк Браун отново бе променена заради липсата на Малик Монк, а и на Кралете като цяло липсваше свежест, след като 24 часа по-рано те имаха мач и срещу "Финикс", който спечелиха.

Сега калифорнийци бяха догонващи почти през цялото време, като в последната част намалиха пасив от 22 точки до 5, но не успяха да стигнат до обрат и след 7 поредни точки Вълците затвориха мача. Антъни Едуардс поведе победителите с 34 точки, а отборът му се подобри до 22-6 и остава лидер на Запад.