10 от "Ман Юнайтед" се сринаха в Копенхаген, Кейн класира "Байерн" на 1/8-финал в ШЛ

"Червените дяволи" допуснаха обрат и са последни в групата си

09.11.2023 | 06:49 Редактор: Тодор Петров

Въпреки че водеше с 2:0 и 3:2, "Манчестър Юнайтед" допусна нова загуба, отстъпвайки с 3:4 при гостуването си на ФК "Копенхаген" в група А на Шампионската лига, с което показа, че кризата в състава изобщо не е отминала.

Двубоят предложи страхотни обрати и емоции, а макар че играха с човек по-малко от края на първото полувреме - Маркъс Рашфорд бе изгонен с директен червен картон, гостите могат да съжаляват, тъй като само за минути още преди почивката изпуснаха аванса си.

След това отново поведоха, но с късни голове датчаните стигнаха до успеха и завързаха  ситуацията в групата, в която "Байерн" е твърд лидер с 12 точки, но "Галатасарай" и "Копенхаген" имат по 4, а "Юнайтед" остана последен с 3.

Благодарение на домакинската победа с 2:1 срещу "Галатасарай" снощи "Байерн" вече е на осминафиналите на Шампионската лига като победител в групата си. Баварците удариха гостите от Турция с дежурните два гола на централния си нападател Хари Кейн.