ЦСКА ще опита да привлече поне двама нови футболисти по време на зимната пауза в първенството. На „Армията“ вече работят усилено по предстоящата селекция, като приоритет в търсенето на нови футболисти са позициите ляв бек и халф.
Единственият типичен ляв краен защитник в състава на Нестор Ел Маестро е 20-годишният Сейни Санянг, който не е попадал в групата вече 5 поредни двубоя. Вместо него на този пост играят универсалните бойци Емануел Шакич и Тибо Вион, но никой от тях не се чувства напълно комфортно на него.
Почти сигурно Санянг ще бъде преотстъпен през зимата, тъй като все още има нужда от адаптация към европейския футбол и трупане на игрови опит. Най-вероятно той ще бъде пратен под наем в "Литекс", след като освен всичко друго, на „Армията“ заема и квота за чужденец извън Европейския съюз, пише "Тема Спорт".
Плановете на Нестор Ел Маестро са през пролетта да използва Шакич основно в средата на терена като алтернатива на Юга, Вион да се бори с Турицов за място отдясно но отбраната, а вляво за игрово време да спорят завръщащият се от тежка контузия Брадли де Нойер и евентуално ново попълнение.
"Червените" ще опитат да увеличат конкуренцията и в средата на терена, където ромбът на Нестор няма реална конкуренция. Неслучайно в двубоя с "Пирин" в събота игралият като ляв халф Тобиас Хайнц беше заменен от нападателя Матиас Фаетон. В ЦСКА искат да привлекат футболист с профила на Хайнц и Кареасо – раздвижен и динамичен в офанзивен план и енергичен и агресивен в защита.
Снимка: БГНЕС
Рецепти с октопод, перфектни за остатъка от лятото
Хейдън Пенетиър била с патерици преди смъртта си
Самолетоносачите на САЩ: "Плаващ затвор", където леглата се превръщат в ковчези, а небето рядко се вижда
Влияние на високите летни температури върху функцията на мъжката репродуктивна система
Безплатни изследвания за мъжки стерилитет в УМБАЛ Бургас
Здравните права на децата ще бъдат във фокуса на форум в Стара Загора
Изкълчване на долната челюст в напреднала възраст – защо се повтаря и как се намества ставата?
НАСА показа снимки на кратер, оставен от ракета Falcon 9 на Луната
Венера разкрива любопитна тайна, свързана с въртенето на планетите
Ще могат ли родените на Марс хора да посетят Земята?
Китай представи 4-метров хуманоиден робот с тегло над един тон
Как правителството ще стимулира туризма у нас?
Учени разработиха нов метод за откриване на извънземен живот
124 хил. млади българи бездействат: България е над средното ниво за ЕС
Поколението Z възприема изкуствения интелект като приятел, сочи проучване
НАТО: Алиансът е готов да защити съюзниците си при атака от Иран
S&P 500 прекъсна тридневната си губеща серия след успокоението на облигационните пазари
От протоколите на Фед: Според много централни банкери може да е необходимо повишаване на лихвите
Кадър на деня за 19 август
За първи път в Европа: Uber пуска пътувания с автономни коли в Загреб