"Байерн" (Мюнхен) с нов успех, удари "Майнц" с 3:1

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме

22.10.2023 | 08:23 Редактор: Вяра Димова

"Байерн" (Мюнхен) удари "Майнц" с 3:1 като гост в среща от осмия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "MEWA Арена". Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме и макар "Байерн" да нанесе ранен двоен удар, "Майнц" нацели гредата между попаденията на съперника, а преди паузата Каси върна интригата.

Домакините бяха доста напористи и в началото на второто полувреме, но пропуснаха своя златен шанс и преди изтичането на час игра Леон Горецка ги "закла" с трети гол за хегемона. В 89-ата минута гредата спаси "Байерн" за втори път днес, този път след шут на Браян Груда. Баварският колос събра 20 точки и се намира на трето място, на две точки зад лидера "Байер" (Леверкузен). "Майнц" е предпоследен с два пункта.

Двата отбора стартираха доста спокойно и домакините тъкмо бяха отправили един неточен удар, когато моментално получиха звучен шамар. Кингсли Коман получи отдясно и заложи на страхотен диагонален изстрел, пратил топката в мрежата. Не след дълго "Майнц" наистина беше близо до попадението. Лий получи центриране отдясно и засече мощно с глава. Свен Улрайх спаси с една ръка, а след това получи и помощ от десния страничен стълб!

И както по-рано в мача, опасността пред вратата на шампионите само ги ядоса, а домакините си го получиха. Джамал Мусиала центрира в пеналта на съперника, където Леон Горецка върна с глава към Хари Кейн и на свой ред таранът реализира отблизо също с глава.

"Майнц" все пак показа зъбите си и в 43-ата минута върна интригата с много хубава акция и ефектно попадение. Антони Каси заложи на тупалка с левачката и "вкараният" диагонал не остави никакви шансове на Улрайх.

Още в първите секунди на втората част Щефан Бел стреля моментално, но право в обсега на Улрайх. Мюнхенци отвърнаха малко по-късно, но шутът отдалеч на Джошуа Кимих не се получи по желания начин. Десетина минути след рестарта на играта "Майнц" можеше да изравни и практически матира защитата на Байерн, но завършващият удар на Щефан Бел мина покрай дясната греда.

И също както през първото полувреме, зъбите на "Майнц" вбесиха "Байерн". Конрад Лаймер и Джамал Мусиала дружно отнеха топката, тя стигна до Леон Горецка и последният отправи неспасяем снаряд – 1:3, пише gol.bg.

В оставащото време до края "Майнц" сътвори доста добри атаки, но така и не успяваше да стигне до чисто голове положение, докато "Байерн" спокойно изчакваше края на двубоя, разчитайки на своята рутина в подобни моменти. В 89-ата минута Браян Груда напредна и шутира по диагонала, но гредата отново спаси Байерн Мюнхен.