"Байерн" (Мюнхен) победи "Манчестър Юнайтед" в луд мач със 7 гола

Вратарят на англичаните  Андре Онана отново се изложи

21.09.2023 | 07:02 Редактор: Тодор Петров

"Байерн" (Мюнхен) победи "Манчестър Юнайтед" с 4:3 в двубой от група „А“ на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена".

Началото бе за гостите от Англия, но домакините се спасиха и на свой ред вкараха голове с двата си точни удара в рамките на пет минути - чрез Лерой Сане и Серж Гнабри. Голяма "заслуга" има и стражът на гостите Андре Онана, допуснал голям гаф при шута на Сане.

Началото на второто полувреме бе вихрено. Първо Расмус Хойлунд върна интригата, но малко след това Хари Кейн върна аванса от два гола на своите от дузпа. Сане можеше да покачи драстично при следващата акция на мюнхенци, но уцели гредата.

В 88-ата минута логиката си взе почивен ден, защото Каземиро върна един гол с доза късмет. В добавеното време гредата пак спаси гостите при удара на Томас Мюлер, но секунди след това 18-годишният Матис Тел простреля Онана отблизо.

В 95-ата минута Каземиро вкара гол с глава при центриране на Бруно Фернадеш, но за нещо повече нямаше време.