Феран е героят за "Барса" срещу "Порто", Ямал - най-младият играч в историята на ШЛ

В добавеното време на срещата Гави получи втори жълт картон и беше изгонен

05.10.2023 | 00:02 Редактор: Искра Ангелова

"Барселона" постигна петата си поредна победа над "Порто", след като надигра португалския гранд с 1:0 като гост. Каталунците имаха доста проблеми на "До Драгао", но стигнаха до успеха с гол в добавеното време на първата част на Феран Торес.

Нападателят, който замени контузилия се в 34-та минута Роберт Левандовски, реализира четвъртия си гол за сезона след грешка в защитата на домакините. "Порто" пропусна няколко изгодни положения, реферът Антъни Тейлър им отмени дузпа, а малко след това гол на Мехди Тареми не бе зачетен заради засада. A в добавеното време на срещата Гави получи втори жълт картон и беше изгонен.

Другата новина на вечерта бе, че Ламин Ямал стана най-младият играч в историята на Шампионската лига, който започва мач като титуляр - 16 години и 83 дни.

Така "Барселона" постигна втората си поредна победа в Група Н на Шампионската лига след ударното 5:0 на старта срещу "Антверп".