"Рома" свали напрежението с успех над "Фрозиноне", Лукаку се разписа отново

"Вълците" събраха 8 точки от първите 7 кръга на сезона

02.10.2023 | 08:44 Редактор: Толя Стоянова

Ромелу Лукаку вкара за четвърти път, откакто облече екипа на "Рома" и неговият тим намали напрежението около треньора Жозе Моуриньо с победа 2:0 над "Фрозиноне". Белгиецът откри резултата, а Лоренцо Пелегрини вкара второто попадение за крайното 2:0.

С тази победа "Вълците" събраха 8 точки от първите 7 кръга на сезона и излязоха на 11-о място в класирането на Серия А.

Лукаку откри резултата в 21-ата минута. Той получи прекрасен пас от Паоло Дибала, финтира защитник и със силен удар преодоля вратаря Турати. Това бе гол №60 в Серия А за Лукаку. "Рома" не блестеше, но и не допусна някакви положения пред вратата на Руи Патрисио. В 80-ата минута Дибала осигури и второто попадение на своя тим. Той центрира от фаул и Лоренцо Пелегрини на далечната греда засече мощно в празната врата с 2:0, пише gol.bg.

Лукаку има 3 гола от първите си пет мача за "Рома" в Серия А и откакто в калчото се присъждат 3 точки за победа (1994), само двама души са дебютирали по-добре от белгиеца за "Вълците" - Габриел Омар Батистута (6) и Стефан Ел Шаарауи (4).