Григор Димитров не успя да преодолее Зверев за 4-и път тази година

Българинът имаше пет възможности за пробив, но не успя да реализира нито една

25.09.2023 | 17:19 Редактор: Искра Ангелова

За четвърти през този сезон Григор Димитров загуби от германеца Александър Зверев. Този път Зверев спря българския тенисист в полуфиналите на турнира от сериите ATP 250 в Чънду след победа с 6-3, 7-6(2).

В първия сет Зверев доминираше на собствен сервис и проби подаването на Григор два пъти, за да се наложи с 6-3. Във втората част не се стигна до пробива, но в тайбрека Зверев бе по-прецизен и спечели със 7-2, за да затвори мача след час и 50 минути игра. Димитров имаше пет възможности за пробив, но не успя да реализира нито една и завърши с едва девет печеливши удара. От своя страна Зверев заби 21 уинъра, от които девет аса.

По този начин Димитров, който на турнира в Чънду достигна юбилейна победа номер 400 в кариерата си, продължава да преследва първа титла на ниво ATP от 2017 година насам. По-рано през годината Зверев победи Димитров на Ролан Гарос, Мастърса в Синсинати и Откритото първенство на САЩ.

Във финала в Чънду Зверев ще се изправи срещу руснака Роман Сафюлин.