"Байер" (Леверкузен) измъкна победата срещу "Лайпциг" в голово шоу, завършило 3:2

"Щутгарт" разгроми "Бохум" с 5:0

19.08.2023 | 20:05 Редактор: Елеонора Танева

"Байер" (Леверкузен) победи пред собствена публика носителя на Купата и на Суперкупата на Германия РБ "Лайпциг" с 3:2 в среща от първия кръг на новия сезон на Бундеслигата.

Жереми Фримпонг откри резултата за тима на Шаби Алонсо в 24-ата минута, а Йонатан Тах покачи на 2:0 девет по-късно. Шест минути преди почивката Дани Олмо върна един гол за гостите.

В 64-ата минута "аспирините" стигнаха до трето попадение, което беше изключително красиво. Фримпонг подаде на скорост на Флориан Вирц, който с прехвърлящ удар преодоля Янис Бласвич, а и топката се удари в горната греда.

Девет минути по-късно Лоис Опенда, който направи дебют в германското първенство, вкара второто попадение за РБ "Лайпциг".

"Щутгарт" пък разгроми "Бохум" с 5:0. Серу Гираси в 18-ата и Дан-Аксел Загаду в 38-ата минута се разписаха през първото полувреме, а нападателят от ДР Конго Силас беше автор на две попадение между 60-ата и 67-ата минута. Гираси оформи крайното 5:0 в 77-ата минута.