"Хетафе" препъна "Барселона" на старта на новия сезон в Ла Лига

Двата отбора завършиха с по десет души, Шави също бе изгонен

14.08.2023 | 07:12 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" се издъни на старта на новия сезон в Ла Лига. Шампионите завършиха 0:0 при гостуването си на "Хетафе". Така хората на Шави започнаха защитата на титлата си с грешна стъпка.

"Блаугранас" имаше териториално превъзходство, но така и не успя да стигне до успеха. В края на двубоя настъпи страшна драма, но съдията не видя основание да даде дузпа за шампиона и след като преразгледа лично ситуация на монитора за нарушение срещу Роналд Араухо.

Любопитното е, че последното гостуване на "Барса" на "Хетафе" отново приключи при 0:0, а статистиката сочи, че каталунците не успяват да надделеят над съперника си при визита за четвърти пореден път.

Двата отбора завършиха с по десет души, след като червени картони получиха Рафиня от "Барселона" в 42-ата минута и Хайме Мата от Хетафе в 57-ата минута. Треньорът на каталунците Шави Ернандес също бе изгонен.