"Барселона" спечели трофея "Жоан Гампер" след обрат срещу "Тотнъм"

Испанците надделяха с 4:2

09.08.2023 | 12:41 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" спечели трофея "Жоан Гампер", след като срази "Тотнъм" с 4:2. На Олимпийския стадион каталунците се нуждаеха от късен обрат, за да повалят "шпорите", които бяха без голямата си звезда Хари Кейн.

Английският национал продължава да бъде с неясно бъдеще, като се появи информация, че основният кандидат за подписа му – "Байерн" (Мюнхен), подготвя нова оферта за него на стойност близо 95 млн. паунда.

"Барса" откри още в третата минута чрез дежурния си голмайстор Роберт Левандовски. С две попадения на Оливер Скип лондончани обърнаха изцяло развоя на събитията до почивката. В заключителните 10-15 минути на двубоя каталунците стигнаха до пълен обрат след три гола на свои резерви. Феран Торес изравни в 81-та минута, а с голове на Ансу Фати и Абдесамад Езалзули тимът на Шави Ернандес загря подобаващо за новата кампания, пише БГНЕС.

"Блаугранас" гостува на коравия тим на "Хетафе" на старта в Ла Лига, докато за "Тотнъм" също предстои визита в първия кръг на Висшата лига – срещу "Брентфорд".