ЦСКА 1948 отпадна още на старта в дебютното си участие в евротурнирите

Отборът загуби от ФКСБ в срещата реванш

04.08.2023 | 06:49 Редактор: Тодор Петров

Бронзовият медалист от Първа лига ЦСКА 1948 падна с 2:3 от ФКСБ в реванша от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите.

В първата среща ЦСКА 1948 загуби 0:1 в София и така с общ резултат 2:4 е аут от третия по сила турнир на УЕФА. За отбора на Атанас Рибарски това бе дебютно участие в Европа.

Дамян Джокович откри резултата за румънците в 26-ата мин. ЦСКА 1948 обаче натисна газта през втората част и само за 19 минути обърна резултата. Първо Педриньо изравни в 49-ата, а Реян Даскалов даде преднина на българите в 68-ата мин.

Срещата вървеше към продължения, но груба грешка в отбраната на ЦСКА 1948 бе наказана от Джокович 8 мин преди края на срещата. Така резултатът стана 2:2. Попеску реши всичко с гол в продължението на редовното време.