"Локомотив" (Пловдив) надигра "Ботев" (Враца) с 4:0

Ангел Лясков беше изгонен с директен червен картон за нарушение срещу вратаря

01.08.2023 | 07:39 Редактор: Михаела Кирилова

"Локомотив" (Пловдив) записа втора победа от началото на сезона в Първа лига, след като "черно-белите" надиграха "Ботев" (Враца) с 4:0 като домакин в последния мач от третия кръг на шампионата.

Играчите на Александър Томаш стигнаха до успеха с голове на Хорхе Сегура и Георги Минчев през първата част и попадения на Бабакар Дион и Петър Андреев в края на срещата.

"Смърфовете" играха с човек по-малко на терена от 66-ата минута, когато Ангел Лясков бе изгонен с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Браян Переа.

С успеха "Локомотив" събра актив от 7 точки след първите три кръга и се изравни с "Черно море" на първото място в класирането, докато "Ботев" (Враца) регистрира второ поражение през кампанията и остава с 3 точки.