Бакеро тръгна с победа начело на "Славия", "белите" удариха новака "Етър"

Галин Иванов вкара единственото попадение в срещата

18.07.2023 | 07:17 Редактор: Тодор Петров

"Славия" победи завърналия се в елита "Етър" като гост с 1:0 в последен мач от първия кръг в първенството. Гол на Галин Иванов точно преди почивката осигури точките в полза на столичани, чийто старши треньор Хосе Мария Бакеро направи своя официален дебют в Първа лига.

В 43-ата минута гостите поведоха в резултата чрез Галин Иванов. Йон Бакеро изведе Тони Тасев, който върна за капитана Иванов и бившият национал технично прати топката във вратата на "виолетовите" след рикошет в гредата.

След почивката "Славия" контролираше напълно събитията на терена. Пропуск в 69-ата минута направи Томбак, който шутира на сантиметри покрай страничната греда по диагонала.

Четири минути след това Ертан Томбак центрира от фаул, а оставеният непокрит Велко Йеленкович би в напречната греда. В самия край на допълнителното време Мартин Тошев можеше да изравни, но ударът му от наказателното поле беше спасен от Кръстев.