"Левски" победи "Пирин" (Благоевград) с 2:1 в учебна игра на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Това бе първа проверка и за двата отбора, които започнаха подготовката си преди броени дни. "Сините" вкараха голове в първата и последната минута на мача чрез Преслав Бачев и Рикардиньо от дузпа, а между тях се разписа Даниил Кондраков за "орлетата".
"Сините" откриха резултата още преди да изтече първата минута, след като Асен Митков пусна пас между няколко защитника за Преслав Бачев, който с левия крак технично преодоля вратаря Ковальов.
Пирин изравни в 27-ата минута, след като първоначално Михайлов отрази удар на Тасев, но не успя да хване топката, а Даниил Кондраков бе точен при добавката.
През второто полувреме направилият повторен дебют начело на "Левски" Николай Костов пусна изцяло нов отбор, в който отсъстваха само националите на тима, получили по-голяма почивка след европейските квалификации, както и контузените Роналдо и Билал Бари, за когото не се знае кога ще се възстанови.
В 89-ата минута Уелтън се вклини между двама защитници на гостите в наказателното поле и бе съборен, като Рикардиньо хладнокръвно донесе успеха от отсъдената дузпа с удар в долния ляв ъгъл на вратата.
Четете повече на gol.bg.
Снимка: lap.bg
Как руснаците реагират на кризата с горива: Искам да хвана Путин за раменете и да го разтърся!
Дани Глоувър разкри, че живее с болестта на Алцхаймер
Дмитриев: Истинските европейски лидери искат Русия за свой партньор
Дуа Липа изуми с кадър от ваната
Министерският съвет одобри бюджета на НЗОК за 2026 г. и прие отчетите на Kасата за 2025 г.
Стартира спешна дарителска кампания за новородените в болница „Шейново“
Министерството на здравеопазването отпуска 240 нови стипендии за специализация в дефицитни медицински направления
ВМА въведе AI навигация в урологията
НАСА разкри новия си план за лунна база: Ще изпрати марсиански робот с ядрен двигател
Земята ще бъде връхлетяна от най-мощната магнитна буря от март насам
Откриха 31 нови морски вида край бреговете на Бразилия
Близка до нас планета се оказа по-подобна на Земята, отколкото се смяташе
Хороскоп за 2 юли 2026
Англия е на 1/8-финал след обрат срещу ДР Конго
Черно море и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0
„Прогресивна България“ не увеличи обезщетението за майки, които искат да се върнат по-рано на работа
Във Варна затягат мерките срещу пожарите през лятото
Цветомир Досков: Мобилните портфейли променят начина на плащане
Манфред Вебер: Не може да убием европейската индустрия заради климатичните промени
Износът на американски LNG за Европа е намалял през юни с ръста на цените в Азия
Румяна Дечева: Судан е в най-тежката хуманитарна криза в света