Жалко: Волейболистите ни паднаха oт Полша с 2:3 гейма в Япония

Следващият мач на България е срещу домакините

09.06.2023 | 12:41 Редактор: Тодор Петров

Волейболните ни национали допуснаха загуба в третата си среща от Лигата на нациите. Възпитаниците на Пламен Константинов отстъпиха с 2:3 на световните вицешампиони  Полша в Нагоя (Япония) в двубой от Група 2.

В първата част нашите се наложиха с 27:25, но във втората бяха надиграни с 19:25. Последва нов успех за нашите с 25:22 в третия гейм и ново изравняване от страна на Полша със същия резултат. В решителния пети гейм поляците се наложиха с 15:11.

Преди поражението от Полша, България загуби от Китай с 2:3, а след това се наложи над Словения с 3:0.

Световните вицешампиони се справиха с Франция с 3:1, а във втория си двубой успяха да преодолеят Иран с 3:2. Следващият мач на България е срещу домакина Япония утре.