"Реал" (Мадрид) надигра "Барселона", излиза срещу Везенков

Белите играха без ключови фигури като Габриел Дек и Гершон Ябуселе

20.05.2023 | 08:29 Редактор: Вяра Димова

"Реал" (Мадрид) ще бъде съперник на Александър Везенков и Олимпиакос във финала на Евролигата в неделя. Кралския клуб срази големия си съперник "Барселона" със 78:66 след отлично второ полувреме.

Белите играха без ключови фигури като Габриел Дек и Гершон Ябуселе, но показаха отлично отборно представяне, за да стигнат до възможност да преследват 11-и триумф в Европа.

В първата четвърт "Реал" играеше добре защита, но пък "Барса" компенсираше с точни опити от дистанция. В края на периода имаше равенстlо - 18:18, като всичките точки на каталунците бяха след изстрели от далеч и цели 6 тройки. Кралете пък разчитаха на Валтер Таварес с 10 точки и 6 борби.

Във втората част каталунците подобриха организацията си в нападение и започнаха да вкарват по-лесно, отваряйки и малко по-голяма разлика, която стигна до 9 точки преди Серхио Юл да вкара дълга тройка секунда преди паузата и да оформи резултата на почивката от 42:36 за "Барса".