"Ботев" (Вр) удари "Локо" (Сф) и се отдалечи от опасната зона

Домакините откриха с Даниел Генов в 21-ата минута

02.05.2023 | 20:21 Редактор: Вяра Димова

"Ботев" (Вр) спечели домакинството си на "Локо" (Сф) с 2:1 в откриващ мач от предпоследния 29-и кръг на редовния сезон в Първа лига.

На стадион "Христо Ботев" в северозападния град домакините откриха чрез Даниел Генов в 21-ата минута. В края на първата част Браян Переа покачи на 2:0 след точно изпълнение от бялата точка.

След паузата "железничарите" намалиха изоставането си, след като влезлият на почивката Димо Бакалов на свой ред не сбърка при дузпа. До края гостите така и не съумяха да стигнат поне до точка и така Даниел Моралес и компания ликуваха с победата.

С нея "Ботев" събра актив от 28 точки и е вече на една от десетия "Ботев" (Пд), който тепърва ще гостува на "Пирин" (Благоевград). "Локомотив" е девети с 37 пункта, пише gol.bg.

В последния кръг от редовния сезон тимът на Станислав Генчев посреща "Арда", докато за врачани предстои визита на ЦСКА в столицата.

Снимка: Lap.bg.