Треньорът на "Ботев" (Пловдив) Бруно Балтазар не скри разочарованието си след поражението на своя тим от Левски. "Канарчетата" отстъпиха на "сините" в първия си мач на стадион "Христо Ботев" след повече от 9 години.
Португалският специалист призна, че "жълто-черните" не са намирали верните решения в последния пас пред гола и разкри, че е останал безмълвен от атмосферата, която феновете на "Ботев" са създали.
"Имаше много емоции - за феновете, за играчите, за ръководството. Бяхме нетърпеливи за този момент и през първото полувреме играчите бяха развълнувани. В кариерата ми не съм виждал нещо подобно и наистина съм безмълвен. Искахме да донесем радост на феновете, да си свършим работата и да участваме в това шоу, което те направиха. През втората част се опитахме да се успокоим и да коригираме някои тактически аспекти от играта ни. Допуснахме странен гол, все още не разбирам как се случи. След него трябваше да реагираме, равенството не ни задоволяваше. Искахме трите точки, ударихме и греда, но не успяхме да реализираме. Последното решение пред гола при нас липсваше", започна Балтазар.
"Наясно съм, че феновете не са щастливи с доста неща, които се случват. Нормално е, когато такъв голям клуб е на десета позиция в класирането. Когато дойдох, вече бяхме на десета позиция. Искаше ми се да сме по-високо в таблицата, но такава е реалността. Всички в щаба ми работим, за да намираме решения на проблемите", каза още португалецът.
"Изборът ми на състав не е базиран на това каква националност са. Миналата седмица казах, че ако аз трябваше да изградя този отбор, със сигурност бих изградил състав с повече българи, защото те познават клуба, страната и манталитета. Както знаете, когато дойдох, доста играчи напуснаха и аз се опитвам всяка седмица да намирам решения на проблемите, които имаме. Тренировъчните занимания понякога провеждам с 15-16 души в групата заради контузии. Имам играчи на резервната скамейка, които са ядосани, че не получават шанс да играят, но знам, че ако те започнат мача, ще се представят добре. Искам да отлича представянето на Николай Минков", коментира Балтазар, цитиран от gol.bg.
Старши треньорът на "Ботев" обърна внимание на избора си на титулярен състав за двубоя.
"Виктор Генев е може би най-добрият защитник, който имаме в състава. Той се бори със Самуел Супрайен се борят за титулярното място, защото могат да дадат различни неща на терена, затова избрах французина в последните две срещи. Бароан имаше лек физически проблем и той не беше готов за цял мач, затова прецених, че ще бъде по-ценен, ако влезе като резерва. Красиан Колев е бъдещето на този клуб, той се труди много, но Джеймс Ето'о дава повече агресия в средата на терена и затова той също не започна от първата минута днес", завърши Бруно Балтазар.
Задържани са полицаи за изтезания два полицейски участъка
Къде в София днес е забранено движението на коли и паркирането?
За Деня на храбростта и празника на армията: Водосвет на бойните знамена
Днес е Гергьовден - почитаме храбрия воин светец
Нови молекули дават надежда за възстановяване на нервните увреждания при множествена склероза
Има една емоция, която ни носи смисъл и ни кара да виждаме света с нови очи
Бронхиална астма – симптоми, диагностика и съвременно лечение
Защо мобилността е толкова важна, колкото и силата?
Пещерата Шове: Уникални праисторически рисунки, запазени в продължение на хилядолетия
Ново поколение Т-клетъчна терапия постига 45% пълна ремисия при рак на кръвта
Компанията AltoVolo извърши първи полет с прототип на въздушно такси
Метеорният поток Ета-Аквариди достига своя пик: Защо е специален
Затварят временно центъра на Варна за автомобили днес
Честваме паметта на св. Георги Победоносец и празника Преполовение
Бюджетът и съдебната реформа основни теми на консултациите при Йотова
Няма достатъчно военни лекари за мисии зад граница
Александър Бубиа: Ударът върху хората с цените е огромен
Спадът на петролните цени осигури възходящ завършек на сесията за щатските индекси
ЕС разширява достъпа до данни за ДДС, за да засили борбата с трансграничните измами
Макрон номинира Еманюел Мулен за ръководител на Френската централна банка
Belayer: Към момента има 2 дадени лиценза и около 20 отказа по MiCA