"Рома" разби "Удинезе" и влезе в Топ 3, "Сасуоло" шокира "Ювентус"

"Бианконерите" спестиха сили за реванша срещу "Спортинг" в Лига Европа

17.04.2023 | 08:12 Редактор: Тодор Петров

"Рома" победи "Удинезе" с класическото 3:0 в среща от 30-ия кръг на Серия "А" и влезе в Топ 3" Мачът се игра на "Олимпико" в Рим.

Брайън Кристанте пропусна дузпа в 37-ата минута, отсъдена заради игра с ръка на Роберто Перейра в своето наказателно поле. Въпреки това при добавката Едуардо Бове откри резултата в полза на "римските вълци".

В 55-ата Лоренцо Пелегрини покачи за 2:0, а крайния резултат оформи Тами Ейбрахам в първата добавена минута на редовното време на втората част.

С успеха "Рома" се изкачиха на трето място във временното класиране на Серия "А".

В друг мач от кръга "Сасуоло" шокира "Ювентус" с 1:0 и записа впечатляваща домакинска победа. Единственото попадение в мача заби Грегоар Дефрел в 64-ата минута.

Масимилиано Алегри бе заложил на част от резервните си футболисти, което се отрази негативно на играта на "Старата госпожа". Специалистът бе решил да запази доста от основните си играчи за реванша срещу "Спортинг" от четвъртфиналите на Лига Европа.