Чех изхвърли Григор Димитров от Мастърса в Монте Карло

Най-добрата ни ракета загуби от Лехечка с 6:7, 4:6

12.04.2023 | 17:20 Редактор: Михаела Димитрова

Григор Димитров загуби с 0:2 сета (6:7, 4:6) от Иржи Лехечка в двубой от втория кръг на Мастърс турнира в Монте Карло. Българинът изигра един от най-слабите си мачове за годината, след като направи цели 40 непрeдизвикани грешки.

Първият сет бе много динамичен, а Гришо на два пъти успя да пробие чеха. Чехът обаче и в двата случая веднага върна пробивите и така се стигна до тайбрек. В него Лехечка взе преднина още в началото и успя да я задържи, печелейки първия сет със 7:6 (4).

Вторият сет вървеше гейм за гейм, докато съперникът на нашия не осъществи пробив на нула за 5:4, а след това на свой сервис затвори мача за един час и 40 минути. Така Димитров не успя да защити точките си от миналата година, когато достигна до полуфинал в Княжеството.

Снимка: Lap.bg