"Рома" продължи в Лигата на конференциите след голове на Дибала и Белоти

Италианците отстраниха "Залцбург" на "Олимпико"

24.02.2023 | 09:04 Редактор: Тодор Петров

"Рома" се класира за осминафиналите на Лигата на конференциите след победа с 2:0 над "Залцбург" у дома. С общ резултат 2:1 от двете срещи "вълците" продължават напред.

Паоло Дибала бе с основна заслуга за класирането. Аржентинецът, който пропусна мача с "Верона" през уикенда заради травма, се завърна в игра и вкара второто попадение. Другото бе дело на Андреа Белоти. И двата гола паднаха през първата част на мача на "Олимпико".

Още в 9-ата минута имаше шанс за Дибала. Първият му удар бе спасен от вратаря, а добавката му отиде в гредата. "Залцбург" също имаше шанс, но Кярегаард се размина на границата на вратарското поле.

До почивката "Рома" реши всичко с две прекрасни подавания на Леонардо Спинацола. В 33-ата минута италианският защитник центрира към Белоти, който с глава изравни резултата от двата мача. След още 7 минути Спинацола повтори упражнението. Този път пасът му бе за волето на Дибала, който не остави шанс на вратаря - 2:0, пише gol.bg.