ЦСКА разгроми "Левски" в баскетболното Вечно дерби

"Червените" имаха много сериозно игрово предимство и победиха със 78:52

21.01.2023 | 21:44 Редактор: Тодор Петров

Второто издание на завърналото се след 13-годишно отсъствие баскетболно Вечно дерби завърши с категорична победа на ЦСКА над "Левски" със 78:52 (23:5, 16:19, 21:15, 18:13).

"Червените" имаха много сериозно игрово предимство още от началото на мача и не го изпуснаха до края. Разликата между двата отбора набъбна до 21 точки няколко минути преди почивката, но със серия от 6:0 "Левски" скъси изоставането си до 15 точки при 39:24 на почивката.

"Сините" не успяха да използват инерцията си във второто полувреме и то отново премина под контрола на баскетболистите на Росен Барчовски, макар и да бе по-изравнено.

В крайна сметка ЦСКА постигна осмата си победа за сезона в 15 изиграни мача, като с най-голям принос за нея бяха Алекс Симеонов с 20 точки, Мартин Сотиров с 19 точки и бившият играч на "сините" Зейн Ноулс - също с 19.

Снимка: Lap.bg