Драма на "Сан Сиро": "Рома" стигна до зрелищно 2:2 с "Милан" в самия край

"Росонерите" събраха 37 точки и вече са на седем от "Наполи"

09.01.2023 | 06:49 Редактор: Тодор Петров

"Милан" и "Рома" направиха драматично 2:2 в среща от 17-ия кръг на Серия "А". Головете за домакините на "Сан Сиро" забиха Пиер Калюлю (30) и Томазо Побега (77), точни за римляните бяха Рожер Ибаньес (87) и Тами Ейбрахам (90+3).

След това равенство "росонерите" събраха 37 точки и вече са на седем от "Наполи" и първото място. "Рома" от своя страна остава на шеста позици с 31 пункта.

Драмата се разрази в самия край на мача. В 87-та минута "вълците" се разписаха. След центриране от корнер Рожер Ибанес се извиси високо във въздуха и засече топката с глава, като не остави шанс та Татарушану, намалявайки резултата – 2:1.

В третата минута на добавеното време имаше ново статично изпълнение, при което топката бе центрирана за Неманя Матич, който отправи удар с глава, Татарушана направи феноменално спасяване, но при добавката Тами Ейбрахам бе безкомпромисен и резултатът бе изравнен – 2:2.