"Манчестър Юнайтед" победи "Евeртън" след автогол и дузпа на "Олд Трафорд"

Собствениците на "карамелите" вероятно ще покажат червен картон на Франк Лампард

07.01.2023 | 08:27 Редактор: Елеонора Танева

"Манчестър Юнайтед" вече е в 4-ия кръг на ФА Къп. "Червените дяволи" треснаха 3:1 "Евeртън" на "Олд Трафорд". Това бе седми пореден успех във всички турнира за тима на Ерик тен Хаг.

Антъни даде ранен аванс за "червените дяволи". Бразилецът откри още в 4-ата минута. Десет по-късно Конър Коуди възстанови равенството между двата тима.

В началото на втората част Коуди си отбеляза автогол, с което върна преднината на "червените дяволи". В самия край на срещата Маркъс Рашфорд оформи крайния резултат от дузпа.

Гол на гостите пък бе отменен от ВАР в последните 20 минути от сблъсъка, информира gol.bg.

Мениджърът на "карамелите" Франк Лампард вероятно води тима за последно. "Евeртън" е в ужасна серия. Тимът се намира в зоната на изпадащите, а собствениците са недоволни от резултатите и почти сигурно ще посочат вратата на легендата на "Челси" още през следващата седмица.