"Рилски спортист" продължава победната си серия в родния баскетболен елит

Отборът продължава да е лидер с 11 победи от 11 мача

22.12.2022 | 22:25 Редактор: Вяра Димова

Отборът на "Рилски спортист" продължава победната си серия в родния баскетболен елит.

Възпитаниците на старши треньора Людмил Хаджисотиров постигнаха 11-ия си пореден успех в шампионата, след като надделяха над "Левски" с 89:73 в равностоен сблъсък от 12-ия кръг на НБЛ.

През първите 30 минути игра разликата нито веднъж не прескочи 6 точки в полза на някой от двата отбора, като едва в последната четвърт, самоковци успяха да пречупят съпротивата на "сините" и да прекъснат серията им от седем поредни победи.

Във временното класиране "Рилски спортист" продължава да е лидер с 11 победи от 11 мача, докато "Левски" е на четвърта позиция с актив от 7 успеха и 4 поражения.

На 28 декември самоковци гостуват на "Балкан" Ботевград, а два дни по-рано "сините" приемат "Спартак" Плевен в София.