Истинска лудост: Мароко изхвърли Португалия! За пръв път африкански отбор е на 1/2-финал на Мондиал

Роналдо остана резерва, напусна терена ридаейки

10.12.2022 | 19:06 Редактор: Петя Кръстева

Приказката на Мароко продължава. След като отстраниха колосите Белгия и Испания, сега "атласките лъвове" записаха най-голямата победа в историята си.

Мароко тресна 1:0 суперфаворита Португалия и е на 1/2-финал. "Атласките" лъвове" са първия тим от Африка, който достига до топ 4 на световно първенство.

В спор за място на финала Мароко очаква победителя между Франция и Англия.

Африканците излъгаха европейския шампион от 2016 година с гол на Ен-Несири в края на първата част.

Голямата звезда на Португалия - Кристиано Роналдо, отново остана резерва, но се появи още в 51-ата минута

Бившият ас на "Реал" и "Юнайтед" най-вероятно изигра последния си мач с екипа на родината си. С появата си на терена Роналдо записа своя 196 мач за родината си. Така той се изравни с Бадер ал Мутава от Кувейт, който бе световен рекордьор.

Мароко пък продължава да няма допуснат гол от противник за целия Мондиал.

1
0 rate up comment rate down comment 0
бай Иван
преди 1 година
Ако България някога е домакин на олимпиада, огънят ще бъде запален под казан за ракия. Сигнализирай за неуместен коментар