И без Роналдо Португалия разби Швейцария с 6:1, суперзвездата поигра 20 минути

"Мореплавателите" ще спорят с Мароко за място на полуфиналите

06.12.2022 | 23:02 Редактор: Ирена Бакърджиева

И без Кристиано Роналдо Португалия помете Швейцария с 6:1, за да стигне до 1/4 финалите на световното първенство в Катар, където ще играе с Мароко.

Суперзвездата остана на пейката до 73-тата минута, но съотборниците му показаха, че могат да се справят отлично и без него, а игралият на негово място Гонсало Рамош се отчете с хеттрик.

21-годишният нападател на "Бенфика" бе звездата на вечерта, след като бе замесен и в още един гол. На почивката иберийците водеха с 2:0, а след нея набързо вкараха още два гола, за да приключат интригата, след което двубоят просто се доиграваше.

Швейцарците разочароваха с играта си, след  като бяха твърде пасивни и плахи и с нищо не показаха, че са способни да предизвикат и да се опънат на съперника си, който спечели твърде лесно.