Биткаджиите от Сенегал удариха Еквадор и са на 1/8-финал, Нидерландия спечели групата

"Лалетата" надделяха с лекота с 2:0 срещу домакините от Катар

29.11.2022 | 19:03 Редактор: Тодор Петров

Сенегал победи с 2:1 Еквадор в много зрелищен мач и успя да се класира за 1/8 финал на Мондиал 2022.

Головете за африканците забиха Исмаила Сар от дузпа в 44-ата минута и Калиду Кулибали (70), точен за южноамериканците бе Мойсес Кайседо (67).

Така Сенегал събра шест точки и заедно с Нидерландия продължава напред в турнира. Еквадор с 4 точки и Катар отпадат от Световното.

В другата среща от групата Нидерландия очаквано победи Катар с 2:0. Момчетата на Луис ван Гаал изиграха прилично първо полувреме, в което видимо пестяха сили за важните елиминационни мачове. Коуди Гакпо откри резултата в 26-ата минута, ставайки четвъртият футболист от Ниската земя с поне три гола на световни финали.

Още в началото на второто полувреме минималната интрига беше изкоренена от Френки де Йонг, направил добавка на празна врата след спасения шут на Мемфис Депай. В средата на втората част беше отменен гол на Бергюз.

Така Нидерландия спечели групата с актив от 7 точки и на осминафиналите чака втория от група "B", където засега лидер е Англия. Катар приключва домашния си Мондиал с 0 точки.