Стоичков смая футболния свят в Мача на мира на Олимпийския стадион в Рим

Камата участва активно за реализацията на трите гола на своя отбор

15.11.2022 | 19:55 Редактор: Елеонора Танева

На 56 години Христо Стоичков показа, че все още го бива на футболния терен и смая с изявите си в мач с много легенди. В благотворителния Мач на мира, игран на Олимпийския стадион в Рим, той участва активно за реализацията на трите гола на своя отбор.

Стоичков започна като титуляр в отбора на "белите", заедно с Джанлуиджи Буфон, Роналдиньо, Хенрик Мхитарян, Венсан Кандела, Шота Арвеладзе и други настоящи и бивши величия във футбола. Камата игра 25 минути, а тимът му загуби от "сините" с 3:4.

Сточиков направи две асистенции в първите минути за головете на Арвеладзе, а участва и в акцията за третото попадение на тима си, като даде атрактивен пас с пета.

Благотворителният мач се проведе под патронажа на папа Франциск и бе в памет на Диего Марадона.