"Лудогорец" излъга "Ботев" (Пд) в мач с много нерви и скандално отменен гол на "канарчетата"

След тази победа разградчани са на второ място в класирането

23.10.2022 | 21:36 Редактор: Петя Кръстева

"Лудогорец" победи изключително трудно "Ботев" (Пловдив) с 1:0  в двубой от 15-ия кръг от Първа лига.

При изпълнението на центъра топката беше подадена към Мануел Шоу, който загуби кълбото от Елвис Ману и той подаде за Мохамед Брахими и крилото прати топката във вратата на шампионите. Ситуацията беше прегледана от реферите, след което главният съдия Иво Андреев отмени попадението заради спорно нарушение на Ману срещу Шоу.

След това "зелените" бяха по-активни и в 24-ата минута Асрак Фон Витри центрира отдясно, топката стигна до Каули, но неговият удар не беше точен и топката мина покрай вратата.

Три минути по-късно Текпетей се освободи от противник, напредна към наказателното поле, но шутът му пак не попадна в целта.

В 42-ата минута Тиаго продължи надясно към Фон Витри, който шутира, но Ханкич отби топката.

Втората част започна в бавно темпо. Домакините опитаха да наложат натиск, който все пак даде резултат в 65-ата минута. Тогава Аслак Фон Витри подаде за Якуб Пьотровски на границата на наказателното поле и той пусна към Бърнард Текпетей, който върна към поляка в наказателното поле и Пьотровски стреля, пращайки топката в мрежата за крайното 1:0.

Снимка: Lap.bg