Лева спаси "Барса" от отпадане в инфарктен мач срещу "Интер"

В заключителните акорди драмата стана пълна

13.10.2022 | 00:10 Редактор: Искра Ангелова
Лева спаси

"Барселона" доминира тотално срещу "Интер" на "Камп Ноу", но едва се спаси от загуба, завършвайки драматично 3:3 с "нерадзурите" в среща от група "С" на Шампионската лига. Инфаркната точка за каталунците, която съхрани поне на този етап шансовете за продължаване към елиминациите, донесе Роберт Левандовски във втората минута на продължението.

Двубоят предложи изключителна драма, след като "Барса" откри резултата чрез Усман Дембеле преди почивката, а Интер обърна до 2:1 с голове на Николо Барела в 50-ата минута и Лаутаро Мартинес в 63-ата минута. Левандовски изравни в 82-ата минута. В заключителните акорди драмата стана пълна.

Първо Робин Госенс изведе отново "Интер" напред, а накрая Левандовски с втория си гол в мача фиксира крайното 3:3.