Джокович с категорична победа над Кристиан Гарин в Астана

Сърбинът разби Гарин с 6-1, 6-1 за малко над час игра

05.10.2022 | 19:59 Редактор: Ваня Кузманова

Новак Джокович започна с очаквана победа на силния турнир в Астана Казахстан с награден фонд - 2 млн. долара. Сърбинът разби Кристиан Гарин с 6-1, 6-1 за малко над час игра.

Джокера, който загря за надпреварата с титла в Тел Авив, проби подаването на чилиеца още в първия му сервис гейм. До края на сета той направи още два брейка за комфортното спечелване на частта. Във втората сценарият и резултатът се повториха, като този път Ноле се задоволи само с два пробива.

35-годишният тенисист изигра страхотен мач на собствен сервис, като загуби четири точки на първи сервис и едва две на второ подаване за целия мач. Освен това, той така и не се наложи да отразява точка за пробив. В спор за място на 1/4-финалите четвъртият в схемата ще играе с нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп.