Шоуто е гарантирано! Кирьос изхвърли световния номер 1 - Медведев, от US Open

Австралиецът достигна четвъртфиналите в Ню Йорк за първи път в кариерата си

05.09.2022 | 08:17 Редактор: Искра Ангелова

Световният номер 1 Даниил Медведев приключи със защитата на титлата си на Откритото първенство на САЩ, след като загуби от австралиеца Ник Кирьос с 6-7(11), 6-3, 3-6, 2-6 в мач от осминафиналите на надпреварата. Преди по-малко от месец намиращият се в отлична форма Кирьос победи руснака на Мастърса в Монреал, а тази нощ той записа четвърти успех в петия си мач срещу миналогодишния шампион.

В много оспорван първи сет австралиецът спаси три сетбола, преди да надделее в тайбрека с 13-11, но Медведев отговори подобаващо във втората част и бързо натрупа преднина от 3-0, която задържа до края на сета. В следващите две част Кирьос доминираше, за да затвори мача в четири сета и да запише 26-та победа в Тура от 6 юни насам.

По този начин Кирьос достигна четвъртфиналите в Ню Йорк за първи път в кариерата си, а там ще срещне друг руснак - Карен Хачанов, който победи Пабло Кареньо Буста от Испания с 4-6, 6-3, 6-1, 4-6, 6-2.