Макс Алегри е притеснен, голмайсторът на "Ювентус" Душан Влахович с най-много засади

"Душан трябва да действа с повече спокойствие и увереност", заяви Алегри

23.08.2022 | 15:31 Редактор: Ваня Кузманова
Макс Алегри е притеснен, голмайсторът на

Голмайсторът на "Ювентус" – Душан Влахович, е докоснал топката срещу "Сампдория" (0:0) само девет пъти и след първите два кръга в Серия "А", е футболистът с най-много засади, изчисли La Gazzetta dello Sport.

"Старата госпожа" снощи стъпи накриво на "Мараси", но играта, особено в атака, определено буди поводи за притеснение у Макс Алегри.

За първото полувреме на мача Влахович е докоснал топката три пъти, след почивката още шест пъти. През втората част сръбският стрелец асистира хубаво на Адриен Рабио, но голът беше отменен от ВАР за засада.

И за първите два кръга, Душан вече шест пъти е получил топката зад последния противников защитник и е начело в негативната класация.

След срещата в Генуа, Алегри беше запитан за представянето на Влахович.

"След почивката се подобри, но трябва да действа с повече спокойствие и увереност", каза тактикът от Ливорно за нападателя, който по време на подготовката беше измъчван от контузия.