Три световни титли за България на състезанието по киокушин карате в Испания

Страната ни завърши втора в класирането по медали

07.06.2022 | 20:02 Редактор: Елеонора Танева

България има трета световна шампионка по карате киокушин в последния ден на провеждащото се в Испания първенство.

Националната състезателка Ия Костова триумфира с победа над украинката Ана Избетска в категория до 55 килограма при жените. Така представителката на "Шогун" София стъпи на световния връх.

"Изпитвам огромна радост. Трябвало е да извървя дълъг път, упорит труд, много тренировки", каза Ия Костова.

Златен медал от първенството на Международната федерация по карате завоюва Никол Харизанова в категория до 65 килограма при жените до 21 години. Моника Стоянова също спечели злато в категория до 55 килограма в същата възрастова група.

Страната ни завърши на второ място в класирането с три златни, три сребърни и два бронзови медала. На първо място е Казахстан с много повече изпратени участници.