Джокович би категорично Шварцман и се класира за четвъртфиналите на ''Ролан Гарос''

Сърбинът надигра съперника си безапелационно с 6:1, 6:3, 6:3

29.05.2022 | 17:55 Редактор: Жаклина Иванова

Световният №1 и носител на 20 титли от ''Големия шлем'' Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на ''Ролан Гарос'', след като победи категорично Диего Шварцман с 6:1, 6:3, 6:3.

Джокович спази тенденцията в турнира - да не губи повече от 3 гейма, така, както беше и при предишните му победи.

В първия сет Ноле проби за 3-1, след което затвори частта убедително. Аржентинецът върна интригата, повеждайки с 3-0 във втория сет. Отговорът на сърбина не закъсня и той изравни за 3-3, след като спаси нови три шанса за пробив. Джокович взе и тази част, а в третия сет пък само един брейк му беше достатъчен, за да приключи мача.

На четвъртфиналите Джокович ще мери сили с победителя от двубоя Рафаел Надал - Феликс Оже-Алиасим.