Френската полиция обяви, че 68 души са арестувания, а 174 ранени след кошмарните сцени пред стадиона преди финала за Шампионската лига в Париж.
Външният министър на Франция Жерар Дармани разкри, че хаоса е настъпил заради това, че много фенове са поискали да влязат на “Стад дьо Франс” с фалшиви билети, информира gol.bg.
"Хиляди британски фенове, без билети или с фалшиви билети, опитаха да влязат със сила на стадиона. Някои от тях нападнаха стюардите. Благодаря на полицията за бързата мобилизация в този труден момент", написа Дармани в "Туитър".
Британските фенове пък се оплакаха от държанието на полицията заради използването на сълзотворен газ.
"Полицията нападна феновете с палки и щитове. Изглеждаше така, че чакат всяко наше действие, за да ни нападнат", разкри фен на Ливърпул.
В същото време от "Ливърпул" поискаха незабавна намеса на френските власти заради инцидентите. Защитникът на клуба Анди Робъртсън пък разкри, че негов приятел не е бил допуснат до стадиона заради фалшив билет.
"Уверявам ви, че този билет не е бил фалшив. Наистина много срамна ситуация", каза Робъртсън.
Харесайте страницата ни във Facebook ТУК
Засега са потвърдени 32 жертви на опустошителните трусове във Венецуела СНИМКИ
Комитетът за оценка на риска и лекарствена безопасност към ЕМА разгледа валпроат, ваксината срещу чикунгуня и лекарство за редки васкулити
Какви са възможните терапии при витилиго?
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Телескопът ALMA откри „семейство“ от девет звезди в процес на формиране
Китайска компания осъществи сателитно обаждане до обикновен смартфон
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
Венци Стефанов покрусен заради мелето на "Тракия" с деца от "Славия"
Правителството отменя тарифата за пристанищните такси от 2007 г.
Два труса над 7 по Рихтер разтърсиха Венецуела, има разрушени сгради и вероятно за хиляди жертви
Констатираните нарушения на КЗП са под 10% от общия обхват на проверките по Черноморието
Летен хороскоп: Три зодии, които ще получат нови възможности това лято
Загубата на оръжейното депо в Кронщат е сериозен удар за руския Балтийски флот
Цената на петрола се върна до нивата отпреди войната на САЩ с Иран*
Как държавните служители ще плащат осигуровките си според проектобюджета за 2026 г.
Кои са най-големите рискове пред сегашните бързоразвиващи се пазари