Рафаел Надал с летящ старт в Мадрид

За испанеца това беше първи мач след като се възстановяваше от контузия

04.05.2022 | 21:23 Редактор: Елеонора Танева

Петкратният шампион Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира от сериите "Мастърс" на клей в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,58 милиона евро. Поставеният под номер 3 в схемата испанец победи Миомир Кецманович (Сърбия) с 6:1, 7:6(4) за близо два часа игра.

Надал доминираше изцяло в първия сет, който спечели с 6:1 след само 36 минути, а в началото на втория срещата беше прекъсната заради дъжд.

За испанеца това беше първи мач на клей за сезона, след като се възстановяваше от контузия. За последно той игра в Индиън Уелс през март.

Ако Надал вземе шеста титла в Мадрид и първа от 2017 г. насам, той ще се изравни с Новак Джокович с рекордните 37 трофея от АТП Мастърс 1000.

Двукратният шампион и защитаващ титлата си Александър Зверев (Германия) също продължава напред.