Сензационна победа: "Кадис" тресна "Барса" насред "Ноу Камп"

Изпариха се надеждите на каталунците за титла

19.04.2022 | 07:25 Редактор: Тодор Петров

"Барселона" сензационно загуби с 0:1 от слабака "Кадис" в мач от испанската Ла Лига, игран на стадион "Ноу Камп".

Каталунците изиграха много посредствено за своите стандарти първо полувреме, в което отправиха само един точен удар срещу само един неточен за гостите, а притежанието на топката беше 76% за домакините.

Момчетата на Шави обаче не успяваха да стигнат до желаната острота в последната третина и така и не създадоха чисто голово положение за първите 45 минути.

Само три минути след почивката "Кадис" не само откри резултата, но и отправи първите си три точни удара само в рамките на секунди. Марк-Андре тер Стеген отказа отблизо Рубен Собрино, но след това отблизо Перес не сбърка.

Най-чистото положение за "Барса" се получи секунди след влизането на терена на Люк Де Йонг в 77-та минута, но вратарят беше на мястото си. После на отсрещната врата Тер Стеген спаси силен удар на Перес.

Така минималните надежди на "Барселона" за титла рухнаха. Момчетата на Шави остават втори с 60 точки - на цели 15 зад лидера "Реал" (Мадрид), който има мач повече шест кръга преди края на сезона.