"Ливърпул" тресна "Бенфика" с 3:1 и гледа към 1/2-финалите в ШЛ

Реваншът на "Анфийлд" е на 13 април

06.04.2022 | 06:58 Редактор: Тодор Петров

"Ливърпул" гледа към полуфиналите на Шампионската лига след убедителна победа с 3:1 над "Бенфика" в първи ¼-финален мач, игран на стадион "Луш" в Лисабон. Хората на Юрген Клоп взеха комфортен аванс преди реванша на "Анфийлд" на 13 април.

"Мърсисайдци" обаче трепериха до последно, след като сами вкараха вълка в кошарата. Те поведоха с 2:0 през първото полувреме след голове на Ибрахима Конате и Садио Мане.

След почивката Конате се превърна от герой в грешник, след като негов брутален гаф позволи звездата на "Бенфика" Дарвин Нунес да отбележи за 1:2.
До края домакините натискаха, но "Ливърпул" се възползва от грешка в отбраната и Луис Диас уби ентусиазма им, вкарвайки за 1:3 в заключителните минути.