Испанците измъкнаха късна и трудна победа от Албания с 2:1

Трите гола паднаха в последните 15 минути на контролата

27.03.2022 | 08:32 Редактор: Елеонора Танева

Испания надви Албания с 2:1 в контрола играна на стадиона на Еспаньол в Барселона. Късен гол на домакините им донесе успеха в мач, в който те не впечатлиха особено.

Иберийците доминираха, но откриха едва 15 минути преди края. В 75-ата минута влезлият от пейката Йереми Пино намери в добра позиция Феран Торес, който с прецизен удар преодоля Бериша и даде преднина на домакините.

Голът успокои испанците, но в 85-ата минута те бяха изненадани неприятно. При едно центриране Давид Рая и Пау Торес не се разбраха, топката се отклони и рикошира в резервата Узуни, за да спре в мрежата, информира gol.bg.

Все пак обаче, в края класата на Испания си каза думата. Педри изведе Жорди Алба в свободно пространство и той намери Дани Олмо, който завъртя топката към далечния ъгъл, за да донесе победата на Ла Фурия.