"Сити" също се класира за 1/2-финалите на ФА Къп след 4:1 срещу "Саутхямптън"

"Кристъл Палас" и "Челси" също са полуфиналисти

20.03.2022 | 20:00 Редактор: Здравко Черкезов

"Манчестър Сити" се класира за полуфиналите в турнира за купата на Футболната асоциация в Англия след победа с 4:1 като гост срещу "Саутхямптън".

В 12-ата минута Габриел Жезус асистира на Рахим Стърлинг, който се разписа с удар в десния ъгъл.

В 27-ата минута шут на Илкай Гюндоган срещна гредата, а "светците" се добраха до равенството след автогол на Аймерик Лапорт дълбоко в допълнителното време на първата част.

В 62-ата минута Мохамед Салису извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия Майк Дийн отсъди дузпа. Кевин де Бройне беше точен от бялата точка и върна преднината за "Сити".

Фил Фоудън и Рияд Марез, които се разписаха в 75-ата и 78-ата минута, решиха всичко в двубоя.  Английският национал Фоудън беше точен при добавка, докато Марез се възползва от пас на Гюндоган.

По-късно днес "Ливърпул" гостува на "Нотингам Форест", а "Кристъл Палас" и "Челси" също са полуфиналисти в най-стария футболен турнир в света.